WARSZTATY KULTUROWE - Oferta

Ponieważ problematyka współistnienia różnych kultur i ich spotkania jest niezwykle aktualna, pragniemy wesprzeć Państwa w realizacji trudnych elementów podstawy programowej, jaką jest kształcenie kulturowe.

Kierujemy do Państwa ofertę warsztatów dla dzieci i młodzieży, dzięki której uczniowie zdobędą niezbędą wiedzę o największych cywilizacjach, bardziej i mniej egzotycznych miejscach, ich religiach i obyczajach, dzięki czemu będą mogli wyrobić sobie o nich własne zdanie.

Nasze warsztaty są prowadzone przez specjalistów w swoich dziedzinach, wykładowców akademickich czy podróżników, którzy mają wieloletnie doświadczenie również w pracy z dziećmi i młodzieżą. Metody multimedialne, zajęcia manualne oraz różnego rodzaju ćwiczenia aktywizujące dostosowane są do wieku uczestników naszych warsztatów. Praca indywidualna oraz praca w grupach oparte są na jak najbardziej bezpośrednim poznawaniu danej kultury.

Warsztaty podzieliliśmy na trzy grupy tematyczne:

1) Wielkie religie świata
2) Porządek i rytm świata
3) Spotkanie z Bliskim i Dalekim Wschodem.

Nasze zajęcia są zgodne z programem nauczania – ich treści wspomagają edukację dzieci i młodzieży oraz rozwijają ich ciekawość, aktywność, samodzielność i wrażliwość kulturową, wzbogacając ich o nowe doświadczenia ze świata wielu kultur. Rozwijamy umiejętności społeczne w obliczu pełnego różnorodności świata. Chcemy wesprzeć proces budowania wyobrażeń i wiedzy o świecie, ale również o wyzwaniach XXI wieku. Pokazujemy różne oblicza świata.

Zachęcamy Państwa do zapoznania się z naszą ofertą, którą znajdą Państwa w pliku poniżej.

Kliknij, aby pobrać ofertę w pliku pdf

W razie jakichkolwiek dodatkowych pytań, prosimy o kontakt pod adresem: jan.slobodzian@punktkultury.pl