Rok 2017 to rok Gruzji w FPK!

Wybierzcie się z nami na pełną wrażeń podróż do Gruzji!

Z radością ogłaszamy, że najbliższy rok działalności Punktu Kultury upływać będzie właśnie u stóp Kazbeku. W ciągu nadchodzących miesięcy wspólnie odkryjemy najciekawsze oblicza tego kraju.

Gruzja leży na pograniczu Europy i Azji, w miejscu, gdzie już od starożytności po czasy obecne stykają się różne tradycje, idee i zwyczaje. Ma niezwykle bogatą historię, pełną barwnych postaci i wydarzeń. To w tutejszych górach Kaukazu swoją karę miał odbywać mityczny Prometeusz, a stosunki z ościennymi mocarstwami ukształtowały charakter i temperament Gruzinów.

Podczas spotkań z kulturą Gruzji zaprezentujemy Wam bogactwo lokalnej kuchni, pełnej aromatycznych przypraw, soczystych warzyw i owoców. Przekonacie się, że gruzińskie potrawy to nie tylko znane w Krakowie chaczapuri, a i ją poznacie w kilku wariantach! Przy okazji dobrego posiłku nie sposób nie wspomnieć o doskonałym winie pochodzącym z południowych upraw. Zaprezentujemy wszystkie osobliwości tego trunku!

Na kuchni absolutnie nie poprzestaniemy. Pasjonatów kina zapraszamy na jedyny w swoim rodzaju przegląd filmów krótkometrażowych – to świetna okazja do zobaczenia najlepszych przykładów gruzińskiej kinematografii oraz dyskusji na ich temat.

Zaciekawieni? A co powiecie na wieczór spędzony przy akompaniamencie niesamowitej folkowej muzyki? Gruzini bawią się i tańczą, jak mało kto! Musicie to zobaczyć, a tym bardziej sami spróbować!

Uchylamy tylko rąbka tajemnicy – nie chcemy psuć niespodzianek, których mamy dla Was całe mnóstwo. Śledźcie naszą stronę internetową i profil na Facebooku! Ten rok będzie pełen słońca, smakołyków i dobrej zabawy! Pokażemy Gruzję od jej najpiękniejszych stron – zwyczajów, sztuki i ludzi. Bądźcie z nami! Startujemy już wkrótce!