Smaki Kultury - Warsztaty kuchni gruzińskiej z Szefem Keti Prangulaishvili

12 maja 2016, 16.30-20.00
Zespół Szkół Przemysłu Spożywczego, Plac Matejki 11, Kraków

Fundacja Punkt Kultury zaprasza serdecznie na cykl warsztatów kulinarnych „Smaki Kultury”.

Zapisz się teraz!

Jedzenie spełnia wyjątkową rolę w życiu Gruzinów. Kto został zaproszony kiedyś na kolację do tradycyjnej gruzińskiej rodziny, ten wie, o czym mowa. Kolacja taka składa się z kilku dań, a wznoszenie toastu pysznym, czerwonym winem może trwać nawet pół godziny. Kuchnia gruzińska jest bardzo aromatyczna, bywa ostra, a wykorzystuje się w niej przede wszystkim: pomidory, bakłażany, czosnek, owoce granatu, a z mięs – baraninę. Jeśli Twoim jedynym skojarzeniem jest Chaczapuri i myślisz, że je znasz - przyjdź na nasze warsztaty i zobacz jak przyrządzić tradycyjne gruzińskie Chaczapuri!

Warsztaty z kuchni gruzińskiej przyjazne dla wegetarian! Nie jesz mięsa? Nic się nie martw, nasze warsztaty są też dla Ciebie. Dla wegetarian przygotowaliśmy wegetariańskie menu do nauki. Daj nam tylko znać przy zapisie, a my przygotujemy warsztaty tak, żebyś mógł pozanć Zieloną Gruzję!

W trakcie 3,5 godzinnych warsztatów nauczysz się, jak przyrządzić 4 tradycyjne i pyszne potrawy Gruzji. W menu najbliższych warsztatów znajdują się:

  • 1) Adzaruli Chaczapuri(აჭარული ხააპური) - Chaczapuri z serem, jajkiem i masłem
  • 2) Badridzani Nigvzit(ბადრიჯანი ნიგვზით) – bakłażany z orzechami włoskimi
  • 3) Czachochbili (ჩახოხბილი) - kurczak w sosie pomidorowym / Lobio ( ლობიო) - zupa fasolowa (opcja wegetariańska)
  • 4) Chinkali (ხინკალი) – Pierogi z mięsem / serem (opcja wegetariańska)
Koszt: 140 zł

Warsztaty poprowadzi Keti Prangulaishvili Młoda Ambasador Gruzji w Polsce. Z Tbilisi do Krakowa przyjechała trzy lata temu. Na co dzień prowadzi zajęcia z języka oraz tańca gruzińskiego w Stowarzyszeniu Most do Gruzji. Gotowanie to jej pasja i sposób na promocję Gruzji w Polsce

Aby zapisać się na warsztaty wystarczy, że wypełnisz formularz. Zapisanie na warsztaty zajmie Ci tylko kilka minut.

W razie pytań pisz do nas na adres: biuro@punktkultury.pl lub dzwoń na numer: 697 12 66 41. Nie zwlekaj z zapisami, liczba miejsc jest ograniczona!

Sprawdż też warsztaty kuchni chińskiej - już 10 maja!