Smaki Kultury - Wieczór wina gruzińskiego

8 kwietnia 2017, godzina 18
Spółdzielnia “Ogniwo”, ulica Paulińska 28, Kraków

Czy wiedzieliście, że Gruzja to najstarszy region winiarski na świecie? Południowe tereny Kaukazu to miejsce, gdzie zaczęto wytwarzać ten trunek, a tradycja liczy sobie już 7 000 lat. Gruzini zatem muszą znać się na rzeczy!

Zapisz się teraz!

Fundacja Punkt Kultury ogłosiła rok 2017 Rokiem Gruzji - w ciągu kilku spotkań będziemy przybliżać krakowskiej publiczności rozmaite aspekty tworzące kulturę tego niezwykłego kraju. Serdecznie zapraszamy na spotkanie poświęcone gruzińskiemu winu. O winiarskich tajnikach i sekretach opowie niezastąpiona Keti Prangulaishvili - Młoda Ambasador Gruzji, mieszkająca w Polsce od 4 lat.

Dowiecie się co nieco o historii produkcji wina na terenach Gruzji, poznacie kilka ciekawostek na temat poszczególnych regionów, z których pochodzą charakterystyczne szczepy winogron. W trakcie spotkania poznamy dziesięć starannie wyselekcjonowanych gruzińskich win w towarzystwie przyjemnej muzyki i drobnych przekąsek.

Koszt: 65 zł

(płatność za pośrednictwem wcześniejszego przelewu bankowego)

Zapisz się teraz!

W razie pytań pisz do nas na adres: biuro@punktkultury.pl lub dzwoń na numer: 697 12 66 41. Nie zwlekaj z zapisami, liczba miejsc jest ograniczona!